Co je potřeba k používání aplikace BakaGooCal.com ?

K registraci do aplikace BakaGooCal.com je potřeba vlastnit účet na Google. Pokud jej nemáte, založte si jej na www.google.com.
Dále potřebujete přístup do webové aplikace Bakaláři, kterou používá Vaše škola. Školní webovou aplikaci jednoduše vyhledáte podle města, zadáte login a heslo. Pokud Vaše škola používá jiný školní informační systém než systém Bakaláři, pak se aplikace BakaGooCal.com nedá použít.

Jaká data si BakaGooCal.com ukládá?

Data pro přístup ke Google kalendáři
  • Při prvním přihlášení do aplikace Google účtem si aplikace uloží access a refresh token, který vašemu účtu přidělí Google. Access token používáme pro přístup ke Google kalendářům a samotné synchronizaci událostí rozvrhu z Bakalářů do Google kalendáře.
  • Access token má jen omezenou platnost, proto si při udělení prvního přístupu BakaGooCal řekne i o refesh token, pomocí kterého si následně získává access token pro provádění synchronizace na pozadí. Více informací je k dispozici například na https://developers.google.com/identity/protocols/OAuth2.
  • Seznam aplikací, kterým jste udělili přístup k vašemu Google účtu můžete zobrazit na https://myaccount.google.com/permissions, kde můžete přístup aplikace k datům vašeho účtu odvolat.
  • Data, která máme uložena z pohledu přístupu ke Google službám jsou: váš email, access a refresh token.
  • BakaGooCal vyžaduje plný přístup k datům vašeho Google kalendáře, aby mohl číst, zapisovat a mazat události v synchronizovaném týdnu a aby mohl zobrazit seznam dostupných kalendářů v editaci synchronizace.
Data pro přístup k účtu Bakalářů
  • Pro každý rozvrh, který si synchronizujete máme uloženo vaše uživatelské jméno a heslo k účtu Bakalářů a URL vašeho systému, kam se vašimi údaji přihlašujeme pro získání dat vašeho rozvrhu na aktuální a následující týden.
  • Hesla v databázi jsou uložena šifrovaně.

Jak založit účet v aplikace BakaGooCal.com ?

Použijte tlačítko Vstup do aplikace BakaGooCal

V úvodní obrazovce použijte tlačítko Přihlásit se Google účtem:

BakaGooCal Login

Dostanete se do obrazobky pro přihlášení do Google účtu:

BakaGooCal Google Login

Povolte přístup da kalendáře pro aplikaci BakaGooCal.com:

BakaGooCal Google Credentials

Jste v aplikaci... :-)

Jak založit rozvrh v aplikace BakaGooCal.com ?

Použijte v menu volbu Rozvrhy:

BakaGooCal Rozvrhy

dále pak tlačítko Nový:

BakaGooCal Rozvrh

Vyberte kalendář, do kterého chcete rozvrh synchronizovat. Můžete také nastavit barvy, které budou jednotlivé hodiny mít.

Dále vyhledejte a pak vyberte město školy. Tím se Vám nabídne seznam škol. Vyberte požadovanou.

Vyplňte přihlašovací jméno a heslo webové aplikace Bakaláři.

Pomocí tlačítek Test přihlášení resp. Test synchronizace můžete ověřit správnost zadání.

Pokud oba testy proběhnout správně, zaškrtněte i volbu Povolit synchronizaci. Tím se bude rozvrh kontrolovat kazdých 30 minut (v časovém intervalu 6:00 až 22:00).

Nezapomeňte nakonec Uložit celé nastavení...

Jak odebrat účet z aplikace BakaGooCal.com ?

Pokud se rozhodnete aplikaci BakaGooCal.com více nepoužívat, stačí smazat zaznam synchronizace v menu Rozvhy a v Google Apps odebrat aplikaci BakaGooCal.com přístup k Vašemu kalendáři.

Kolik rozvrhů mohu synchronizovat ?

Počet rozvrhů není omezen.
Lze synchronizovat jak více rozvrhů do jednoho kalendáře (např. máme více dětí, na různých školách), tak i jeden rozvrh do více kalendářů (např. chceme jeden rozvrh do kalendáře obou rodičů).

Kolik stojí používání aplikace BakaGooCal.com ?

Používání aplikace BakaGooCal.com je ZDARMA.

Doporučujeme pro rozvrh založit nový Google kalendář.

Doporučujeme založit pro rozvrh nový Google kalendář a ten použít pro synchronizaci rozvrhu a suplování.
Díky tomuto postupu se Vám nebudou jednotlivé hodiny "plést" s ostatními termíny a dokážete je jednoduše filtrovat. Pokud chcete synchronizovat více rozvrhů, pak založte pro každý rozvrh nový Google kalendář.

Neustále mi vyskakuje upozornění na blížící se hodinu, co s tím ?

BakaGooCal pro jednotlivé hodiny nenastavuje pravidlo upozornění a tak Google kalendář používá tzv. přednastavené pravidlo. Pokud nechcete, aby upozornění "vyskakovalo", upravte jej podle obrazku. Na něm je ukázka vypnutého upozornění a zapnutého upozornění 10 minut před událostí.

BakaGooCal Google Upozorneni